remont

Sprzątanie po remoncie – od czego zacząć?

Nie ważne z jak dużym remontem mamy do czynienia – zawsze musimy się potem zmierzyć ze sprzątaniem pozostałości po przeprowadzonej renowacji. Każdy chce się natychmiast cieszyć nowym mieszkaniem, dlatego zależy nam aby jak najszybciej zabrać się za sprzątanie. Ilość gruzu i pyłu może być przytłaczająca, ale na wszystko można znaleźć skuteczną metodę. Jak zacząć sprzątanie po remoncie?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że sprzątanie po remoncie to nie przelewki – jeśli mamy do czynienia z dużą i skomplikowaną renowacją, czekają nas równie duże i skomplikowane porządki. Może się z tym wiązać nawet kilkanaście godzin pracy! Dlatego jeszcze przed pracami remontowymi warto tak przygotować wnętrze, aby po wszystkim zaoszczędzić jak najwięcej czasu na sprzątanie. Dobrze jest przykryć meble i podłogi, aby uchronić je przed pyłami i zabrudzeniami. Po każdym etapie budowy można też wyciągnąć odkurzacz i usunąć jak najwięcej pyłu.

Od czego zacząć

Aby sprzątanie przebiegało jak najmniej nerwowo, dobrze jest przygotować sobie plan działania. Istotną kwestią jest, aby najpierw usuwać zabrudzenia na sucho, a następnie na mokro. Robiąc na odwrót stworzymy z pyłu i kurzu błoto, które jeszcze trudniej usunąć. Dobrze więc użyć odkurzacza (również przemysłowego, które można wypożyczyć) oraz miotełkę na kurz, które łatwo zbiorą wierzchni brud. Trzeba się przygotować na robienie tego więcej niż jeden raz, dlatego cierpliwość jest także istotna.

Sprzątanie po budowie

Remont to nie tylko przestawienie mebli lub zamontowanie dodatkowych półek na ścianie. To także przebudowa lub rozbudowa domu i mieszkania. Po takiej renowacji czekają nas nie tylko ścieranie kurzu i pyłu, ale też wywóz śmieci, gruzu i innych ciężkich odpadów. Konieczne będzie mycie podłóg i mebli (na sucho i mokro), czyszczenie ścian, a nawet okien.

Ilość obowiązków związanych z porządkami po tak dużym remoncie może się okazać dla jednej osoby (a nawet rodziny) zbyt czasochłonne i wyczerpujące. W dodatku usunięcie problematycznych odpadów wiąże się z dodatkowymi procesami, aby zrobić to bezpiecznie i legalnie. Nie każdy ma tyle czasu i siły, aby wykonać to wszystko na własną rękę. Dlatego z pomocą przychodzą profesjonalne firmy, takie jak nasza.

Firma od sprzątania na ratunek

Wynajęcie firmy od sprzątania po remoncie ma w sobie wiele zalet. Przede wszystkim dysponujemy odpowiednim sprzętem i środkami, które zrobią to szybciej i skutecznej. Wywóz gruzu i odpadów wielkogabarytowych jest wykonany od A do Z – od wyniesienia i załadowania w kontenerach, do wywozu do najbliższego PSZOK-u. Dbamy o bezpieczeństwo swoje, jak i mebli i przestrzeni wokół siebie. Wykonujemy zlecenia sumiennie i ostrożnie, jednocześnie będąc terminowym.