Jak zaoszczędzić czas podczas sprzątania po remoncie

Jak zaoszczędzić czas podczas sprzątania po remoncie?

Każdy remont wiąże się z wytworzeniem dużej ilości odpadów, bez względu na to czy mamy do czynienia z generalnym remontem przestronnego domu, czy niewielkiej kawalerki. Warto pamiętać, że zarówno czysty gruz budowlany, jak i zmieszane odpady nie mogą trafić do pojemnika na śmieci. Z czego to wynika? Przede wszystkim z potencjalnego zagrożenia, które stanowią dla środowiska. Zatem jak szybko, skutecznie i przede wszystkim legalnie usunąć wszystkie odpady z domu i mieszkania? Firmy oferujące usługę sprzątania po remoncie specjalizują się w usuwaniu każdego typu odpadów. Jak to wygląda w praktyce?


Jak przebiega sprzątanie po remoncie?

Każdy, nawet najdłuższy remont wreszcie musi się skończyć. Gdy ekipy budowlane wywiążą się ze swoich obowiązków, przyszedł czas na generalne sprzątanie. Niestety jest to bardzo czasochłonny proces, który wiąże się z wieloma komplikacjami. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług firm, które oferują sprzątanie po remoncie. Przedsiębiorstwa tego typu mają niezbędne certyfikaty i zezwolenia, dzięki czemu mamy pewność, że część odpadów zostanie ponownie wykorzystana, natomiast pozostałe trafią na legalne składowisko. Miejsca tego typu są specjalnie zabezpieczone przed przenikaniem niebezpiecznych substancji m.in. do gleby, a co za tym idzie, wód gruntowych.

  • Pracownicy firmy opróżniającej mieszkania, domy i biura wynoszą wszystkie niepotrzebne odpady i rozdzielają je pomiędzy kontenery. Czysty gruz budowlany jest składowany osobno, ponieważ w całości zostanie ponownie wykorzystany. Z kolei reszta odpadów wraz z tak zwanymi odpadami wielkogabarytowymi, znajduje się w innych pomieszczeniach.
  • Warto wspomnieć, że sprzątanie po remoncie obejmuje także odkurzanie i usuwanie trudnych zabrudzeń. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu, pracownicy wykonują swoje obowiązki szybko, dokładnie i z zachowaniem wszelkich zasad BHP. Dodatkowo, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, wszystkie prace są wykonywane w pełni bezpiecznie.
  • Proces sprzątania odbywa się przy użyciu ekologicznych środków czyszczących. Preparaty tego typu są w pełni bezpieczne dla czyszczonych powierzchni, a jednocześnie gwarantują usunięcie wszystkich, nawet najtrudniejszych zabrudzeń.

Usługa sprzątania po remoncie cieszy się dużą popularnością zarówno wśród firm, jak i osób prywatnych, które nie dysponują odpowiednią ilością wolnego czasu i zapleczem, aby wykonać to samodzielnie.


Ile czasu można zaoszczędzić?


Odpowiedź na to pytanie jest uzależniona od wielu czynników, takich jak łączna wielkość czyszczonych pomieszczeń, a także ilość gruzu. Równie ważna jest liczba przedmiotów (w tym odpadów wielkogabarytowych), które trzeba wynieść do kontenera. Generalna zasada jest taka – im większe porządki, tym więcej czasu zaoszczędzimy korzystając z usług firm oferujących sprzątanie po remoncie.

  • Efektywna ekipa sprzątająca wyposażona w odpowiedni sprzęt często potrzebuje od jednego do maksymalnie kilku dni. Sprzątając samodzielnie, ten czas byłby nieporównywalnie dłuższy (w skrajnych przypadkach nawet 2 tygodnie).
  • Poświęcanie połowy urlopu na sprzątanie po remoncie, co jest bardzo wyczerpującym zajęciem, nie zawsze jest dobrym pomysłem. Z tego powodu zdecydowanie lepiej zlecić to zadanie zaufanej firmie z doświadczeniem.

Cena za taką usługę jest uzależniona m.in. od metrażu, lokalizacji, a także typu i ilości odpadów. W trakcie zamawiania usługi warto podać jak najwięcej szczegółów, które ułatwiają dokładną kalkulację kosztów.