Jak zadbać o porządek w biurze po remoncie

Jak zadbać o porządek w biurze po remoncie?

Trudno wyobrazić sobie remont biura, po którym nie trzeba sprzątać, prawda? Najczęściej po tego typu działaniach powstaje mnóstwo brudu – od pyłu i kurzu, po gruz i sterty starych mebli oraz urządzeń elektrycznych. W podobny sposób trudno wyobrazić sobie szybkie uprzątnięcie całego bałaganu, bez odpowiedniego sprzętu i ludzi do pomocy.

Co więcej, często w takich sytuacjach pojawiają się problemy nie tylko natury organizacyjnej, ale również prawnej. Jak się bowiem okazuje, nie wszystkie zanieczyszczenia można po prostu wyrzucić do osiedlowego kontenera. Dobrym na to przykładem jest chociażby gruz. To oczywiście nie koniec komplikacji. A im większy remont, tym bardziej dają się one we znaki. Czy da się więc zrobić coś, aby jakość sobie z nimi poradzić?

Sprzątanie po remoncie – pomoc profesjonalistów

Załatwienie właściwych pojazdów do wywozu odpadów, przeniesienie ciężkich i dużych sprzętów, zabezpieczenie mebli, poradzenie sobie z brudem – to wszystko wymaga sporej ilości czasu, umiejętności oraz doświadczenia. Nawet duże firmy mają z tym sporo problemów, dlatego najlepszym rozwiązaniem wydaje się zatrudnienie fachowców od sprzątania.

Mowa tutaj o wyspecjalizowanych podmiotach, które zajmą się całością od początku, do szczęśliwego końca. Nie dość, że wyniosą niepotrzebne rzeczy i odpady, to na dodatek doprowadzą pomieszczenia do użytku. Swoją pracę wykonają szybko, sprawnie, a także z zachowaniem kluczowych zasad dotyczących bezpieczeństwa oraz higieny.

Takie sprzątanie po remoncie pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Zamawiający ma ponadto pewność, że całość odbyła się w pełni legalnie. Nie musi więc obawiać się ewentualnych kar, na przykład za nieprawidłowy wywóz odpadów.

Jak znaleźć dobrą firmę sprzątającą? Na co zwrócić uwagę?

Jak widać, korzyści jest naprawdę sporo. Żeby jednak okazały się realne, należy dokładnie zastanowić się nad tym, jakich ludzi warto zatrudnić. Podmiotów specjalizujących się w sprzątaniu po remontach nie brakuje, zwłaszcza w dużych miastach. Chcąc więc znaleźć profesjonalistów z prawdziwego zdarzenia, konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka kluczowych kwestii. Jakich dokładnie?

  • Oferta. Dobrze byłoby upewnić się, czy dana firma rzeczywiście zajmuje się sprzątaniem biur i w jakim zakresie. Nie wszystkie podmioty ochoczo podchodzą do wywozu gruzu czy też poważniejszych prac, związanych na przykład z wynoszeniem bardzo ciężkich przedmiotów. Lepiej więc sprawdzić, czy dostępna oferta na pewno odpowiada konkretnym wymaganiom.
  • Cennik. Choć ceny tego typu usług nigdy nie powinny być decydujące (to, co tanie, czasem wcale nie jest dobre), warto sprawdzić sposób rozliczania za wykonaną pracę. Wszystko po to, aby mieć pewność, za co pobierane są pieniądze.
  • Realizacja. Sprzątanie po remoncie powinno odbywać się w etapach. Pierwszy polega na przygotowaniu zlecenia z uwzględnieniem najważniejszych informacji (metraż pomieszczeń, lokalizacja, zakres usług etc.), dugi na sprawnym sprzątaniu, a trzeci na oddaniu przestrzeni gotowej do użytku.
  • Opinie. Informacje podawane przez innych klientów mogą okazać się niezwykle pomocne. Najczęściej skupiają się one bowiem na jakości wykonania usług, podejściu do klienta i skuteczności sprzątania. Dzięki temu znacznie łatwiej można wyrobić sobie opinię o danej firmie.

Analiza powyższych kwestii powinna wystarczyć, by wybrać właściwych specjalistów do sprzątania. Jak już wspominaliśmy wcześniej, cały proces może okazać się bardzo skomplikowany, dlatego dobrze jest pracować z najlepszymi.